IV Mistrzostwa Polski Saunamistrzów 2016

No i zaczęło się! Czwarte Mistrzostwa Polski Saunamistrzów 2016 zostały oficjalnie otwarte!
rozpoczęcie

[Dzień pierwszy]

A my jesteśmy już po pierwszym seansie Rysia Raka reprezentującego Hotel Kotarz. Rysiek w swoim seansie poszukiwał słowiańskiej duszy. Jak zawsze u niego świetne naturalne zapachy. A dla mnie wisienką na torcie była muzyka a zwłaszcza ostatni utwór Lube Dawaj Za.

Rysiek Rak

Rysiek Rak

Dawid Wąsowicz reprezentujący Megiw zaprezentował nam ucieczkę rodem z escape room`ów okraszoną szczyptą motywów z filmowej serii „Piła”. Powiem Wam, że klimat zapewnił taki jaki lubię.

Dawid Wąsowicz

Dawid Wąsowicz

Adaś Górka zaprezentował swojego Pijanego Mistrza Kung-Fu. Ten perfekcyjnie wykonany seans gwarantuje daleko niosące się salwy śmiechu 😀

Adam Górka

Adam Górka

Monika Dziubińska z Hotelu Piwniczna Hedoni SPA wcieliła się w Imprezową Kurę Domową 😉 Była to historia żony, która pod nieobecność męża próbuje wykorzystać każdą sposobność, aby wyrwać się na imprezę. Super muzyka, i jak zawsze świetne przygotowanie rekwizytów.

Monika Dziubińska

Monika Dziubińska

Klaudia Szczurek z Term Krakowskich wystąpiła jako Amelia . Tego, z jaka gracją prowadziła seans nie da się opisać. To trzeba było zobaczyć. A fotka…. tym razem podkradnięta od niezawodnego Ryśką Raka.

Klaudia Szczurek Foto: Ryszard Rak

Klaudia Szczurek Foto: Ryszard Rak

No i Iza Żołądź ze Sky Tower we Wrocławiu w show pod tytułem Mulan. Ależ miała synchronizację z muzyką! A moc z jaką prowadziła ręcznik była godna chińskiej wojowniczki!

Iza Żołądź

Iza Żołądź

Dawid Bonkowski z Saunapark pokazał nam jak się robi pizze 😉 Objaśnił jak ustawić piec i… włączył nam termoobieg 😀 😉 Bardzo fajny dynamiczny show.

Dawid Bonkowski

Dawid Bonkowski

Dawid Bochen reprezentant firmy Bassau postanowił zadbać o naszą sylwetkę i kondycję w pokazie FAT BURN. Zafundował nam terapię grupową mającą na celu zrzucenie zbędnego tłuszczyku 😉 Bardzo fajny energetyczny show.

Dawid Bochen

Dawid Bochen

Mateusz Kupiński również reprezentujący Bassau w seansie  Hollow Earth Theory wcielił się w człowieka pierwotnego, który przeniósł się w czasie po zadziałaniu różnych pachnących środków 😉 Dobry, gorący seans.

Mateusz Kupiński Foto: Ryszard Rak

Mateusz Kupiński Foto: Ryszard Rak

Joanna Feifer z Aquaparku Wrocław stoczyła walkę na ringu z przeciwnikiem i z samą sobą. Gorrrrrrrący seans. Przeziębienie nam nie groziło. Fajne synchro z muzyką, mocne podmuchy i świetna technika machania. I nie. Wcale nie napisałem tego dlatego, że Asia ma rękawice i pas mistrzowski…. 😉 😀

Joanna Feifer

Joanna Feifer

Daniel Bułka z Term rzymskich wystąpił w seansie Alladyn. Dżin sprawił, że Alladyn został księciem a tym samym mógł zdobyć swą wybrankę. Technika machania ręcznikiem zakrawała na pokaz cyrkowy a ścieżka dźwiękowa została idealnie wpasowana.

Daniel Bułka

Daniel Bułka

Maciek Zaczyk z Hotelu Piwniczna wprowadził nas do uniwersum Star Wars w seansie Niech MOC będzie z nami 😉 Był Darth Vader, R2D2, miecz świetlny…… poziom midichlorianów skoczył mi do kosmicznego poziomu!

Maciej Zaczyk

Maciej Zaczyk

Marcin Ciesielski z Term Maltańskich ratował ziemię do muzyki Michaela Jacksona. Fajny spokojny seans.

Marcin Ciesielski

Marcin Ciesielski

 

Gabrysia Żymła z Aquadromu wcieliła się w rolę strażaka, który uratował z pożaru kobietę. Genialnie wykonane wstęgi imitujące płomienie, klimatyczna muzyka i strój strażacki zbudowały niesamowity klimat.

Gabrysia Żymła Foto: Rysiek Rak

Gabrysia Żymła Foto: Rysiek Rak

Łukasz Dłużniewski z Sky Tower Wrocław w seansie Hatori Hanzo. Każdy kto widział Kill Bill`a już sobie może dopowiedzieć historię. A kto nie widział…… no dobra. Do Mistrza Hatori Hanzo, który dawno temu robił naaaaaaajlepsze katany (teraz robi sushi) zgłosiła się blondynka Czarna Maba. Poprosiła go o wykonanie dla niej miecza, żeby zabić niejakiego Billa.

Łukasz Dłużniewski

Łukasz Dłużniewski Foro: Rysiek Rak

Łukasz Stajno….. Kevin (sam w domu)…. I wszystko jasne. Święta, tekstylni włamywacze, choinka 😀 😀 :D, jeżdżące zabawki i mistrzowska rola Łukasza 😀 Obśmiałem się jak norka a że technicznie wymiatał to jego show zwyczajnie zabijał 😉

 

Łukasz Stajno Foto: Rysiek Rak

Łukasz Stajno Foto: Rysiek Rak

Pamiętajcie, że zdjęcia tutaj to takie pojedyncze strzały. Całą galerię mistrzostw Ryśka Raka możecie zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/mistrzostwasaunamistrzow/photos_stream

Wyniki:

Do jutrzejszej rundy zakwalifikowali się:

 • Łukasz Dłużniewski
 • Iza Żołądź
 • Mateusz Kupiński
 • Gabrysia Żymła
 • Łukasz Stajno
 • Daniel Bułka

*************************************************************

[Dzień drugi]

Dzisiaj startują teamy. Pierwszy seans o godzinie 11:00 czyli już za chwileczkę już za momencik.

Jako pierwsi startują Przemysław Kwarta i Ilona Kwarta z ośrodka Tarnowskie Termy w seansie Powiew Tanga. Poprzez taniec i zapachy opowiedzieli fazy związku pewnej pary. Ładnie wykonany seans oparty na ręcznikach, wachlarzu i oczywiście tańcu.

Przemysław i Ilona Kwarta

Przemysław i Ilona Kwarta

Radosław Wielhorski i Krzysztof Holeczek z Term Rzymskich zaprezentowali seans Niedoceniani Bohaterowie. Była to opowieść o strażakach, którzy musieli ugasić pożar w saunie spowodowany przez saunamistrza, który zostawił ręcznik na piecu 😉 Na początku, widząc ilość gadżetów bałem się, że seans będzie przekombinowany. Ale nic podobnego. Świetna technika i sprawne poruszanie sprawiły, że ten seans był bardzo udany.

Radosław Wielhorski i Krzysztof Holeczek

Radosław Wielhorski i Krzysztof Holeczek

Zuzanna Emanowicz, Ewelina Kasica i Iwona Kochman to team z Term maltańskich w seansie Lost Senses. Każda z trzech saunamistrzyń reprezentowała jeden z utraconych zmysłów. Wzrok, słuch i węch. Ciekawy pomysł, gorący seans ładna stylizacja.

Zawodniczki: Zuzanna Emanowicz, Ewelina Kasica, Iwona Kochman oraz towarzysząco Iza Żołądź oraz Marcin Ciesielski

Zawodniczki: Zuzanna Emanowicz, Ewelina Kasica, Iwona Kochman oraz Iza Żołądź oraz Marcin Ciesielski

Aquapark Wrocław w sile Joasia Feifer, Oskar Kusztal, Mariusz Sobieraj zaprezentowali seans pod tytułem Kuchenne Rewolucje. Aaaaale to był show 😀 Gorrrrrący, genialny, przezabawny, ze świetną ścieżką dźwiękową, technicznie mega, no zwyczajnie super!

Joasia Feifer, Oskar Kusztal, Mariusz Sobieraj

Joasia Feifer, Oskar Kusztal, Mariusz Sobieraj

Kinga Biernat i Dominik Łyszczarz z Term Krakowskich wykonali seans pod tytułem Anioł Stróż. To opowieść o tym jak anioł wyciągnął pewną dziewczynę ze szponów różnych nałogów. Bardzo klimatyczny seans. Świetny pomysł i wykonanie.

Dominik Łyszczarz i Kinga Biernat

Dominik Łyszczarz i Kinga Biernat

 

Monika Dziubińska i Wiesława Żywczak z Hotelu Piwniczna zagrały dwie wiejskie dziewczyny, z których jedna wiedziona ciekawością otworzyła puszkę Pandory. Nieszczęścia wydostały się na zewnątrz a uratować świat mogły tylko dwie wojowniczki w które oczywiście przetransformowały się saunamistrzynie. Bardzo ciekawy i pomysłowy seans. Woda do polania pieca wyciekająca z dzid oraz inne rekwizyty bardzo starannie dobrane. Bardzo mi się podobało!

Monika Dziubińska, Wiesława Żywczak i.... ja trochę psuję zdjęcie ;)

Monika Dziubińska, Wiesława Żywczak i…. ja… trochę psuję zdjęcie 😉

Iza Krupa i Dawid Bonkowski (Bassau/Saunapark) pozamiatali kompletnie w seansie Wielki świat małych odkrywców. Kto trochę ich zna to wie, że do tego seansu nadają się idealnie 😀 Wcielili się w postacie małych dzieci. To wcielenie nie było tylko fizyczne ale i mentalne…. ze wszystkimi tego konsekwencjami… 😀

Iza Krupa i Dawid Bonkowski

Iza Krupa,Dawid Bonkowski i Mateusz Kupiński

Adam Górka i Sebastian Dziurski. Cóż, stoczyli się. Na samo dno. Mieszkają na dworcu PKP w Czeladzi 😀 i są menelami grzebiącymi w śmietnikach. Dobry gorący show, z olbrzymią dawką humoru 😀 Czy ich los się odmienił? To trzeba było zobaczyć na własne oczy 😉

Adam Górka i Sebastian Dziurski

Adam Górka i Sebastian Dziurski

Damian Sołtysik i Arkadiusz Ufnal z Term Rzymskich wystąpili w Gniewie Bogów. Bogowie byli rozgniewani bo Prometeusz ukradł im ogień dla ludzi. Rozpoczęli więc jego poszukiwania a informacje próbowali wyciągnąć z ludzi przy pomocy węża, ręczników i temperatury.

Damian Sołtysik i Arkadiusz Ufnal

Damian Sołtysik i Arkadiusz Ufnal

 

Kombinowany team w składzie: Damian Rurarz, Zbyszek Owczarek i Maciek Zaczyk zabrali nas do więzienia Saunshank. Wyroki można było dostać za wskoczenie do basenu po saunie bez wzięcia uprzednio prysznica, lub za to, że nie trzymało się całego ciała na ręczniku. Wyroki to 14 lat. Więźniów pilnował bezwzględny strażnik. Genialny show. Teatr w każdym calu. Rewelacja!

Damian Rurarz, Zbyszek Owczarek i Maciek Zaczyk

Damian Rurarz, Zbyszek Owczarek i Maciek Zaczyk

Kolejny seans to The Sands Of Time w wykonaniu reprezentantów Term Rzymskich w składzie: Daniel Bułka, Tomasz Kabis, Mateusz Góralczyk. Była to opowieść o trzech rzezimieszkach, którzy zostali zmuszeni do zweryfikowania swojego życia na skutek dramatycznych wydarzeń. Ciekawa fabuła, dobre wykonanie.

Daniel Bułka, Tomasz Kabis, Mateusz Góralczyk

Daniel Bułka, Tomasz Kabis, Mateusz Góralczyk

Klaudia Szczurek i Łukasz Stajno przypomnieli nam miłosną historię z filmu Uwierz w ducha. Gorący seans z bardzo pomysłową i jasną w interpretacji realizacją. Bardzo miło się oglądało!

Klaudia Szczurek i Łukasz Stajno

Klaudia Szczurek i Łukasz Stajno

Gabriela Żymła, Zbigniew Jończyk, Nikodem Jończyk….. czyli Alvin i wiewiórki. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nie widział tej kreskówki. Wesoła kompania w sosnowej chatce chce za wszelką cenę zostać gwiazdami. To kolejny z pokazów na którym człowiek nie przestawał się smiać 😀 A Teodor….. ech… 😀

Gabriela Żymła, Zbigniew Jończyk, Nikodem Jończyk

Gabriela Żymła, Zbigniew Jończyk, Nikodem Jończyk

Daria Dembińska i Sebastian Dziurski zaprezentowali seans Adam i Ewa. Okazało się, że Bóg jest ze Śląska a cała opowieści to zmodyfikowana legenda o Adamie i Ewie w wydaniu śląskim 😀 Na uwagę zasługują elementy akrobacyjne podczas machania ręcznikami.

Daria Dembińska i Sebastian Dziurski

Daria Dembińska i Sebastian Dziurski

I ostatni dziś seans. Iza Żołądź i Łukasz Dłużniewski w Taj Mahal. Ja wiedziałem, że ten duet gwarantuje wrażenia na najwyższym poziomie. Jednak dzisiaj przeszli samych siebie. Opowiadali jak powstał jeden z cudów świata Taj Mahal. Choreografia porażająca, kostiumy wymiatały. No i te oryginalne hinduskie buty Wayna…… znaczy Łukasza 😀 Ech….. ten show mnie normalnie zabił.

Iza Żołądź i Łukasz Dłużniewski

Iza Żołądź i Łukasz Dłużniewski

I to koniec zmagań drużynowych. Obecnie czekamy na wyniki…..

I mamy wyniki!

Daria Dembińska i Sebastian Dziurski

Damian Rurarz, Zbyszek Owczarek i Maciek Zaczyk

Iza Żołądź i Łukasz Dłużniewski

Daniel Bułka, Tomasz Kabis, Mateusz Góralczyk

Gabriela Żymła, Zbigniew Jończyk, Nikodem Jończyk

Radosław Wielhorski i Krzysztof Holeczek

[Dzień trzeci]

Dziś powtarzaj się seanse finalistów. Od godziny 15:00 finały drużynowe. A na facebookowym profilu Sauna Poradnika https://www.facebook.com/SaunaPoradnik/   pojawiają się lekko zwolnione filmiki. Można na nich zobaczyć co saunamistrzowie wyprawiają z ręcznikami a czego często nie widać w normalnym tempie. Klimat i atmosfera wymiata. Jeśli możecie wpadajcie!

grafik3

Powoli kończą się zawody drużynowe. O 20:45 ogłoszenie wyników a o 22:00 rozpoczyna się Mistrzowska Noc Saunowa. Część zespołów wprowadziła do swoich seansów drobne korekty, inni podszlifowali warsztat a jeszcze inni skorygowali błędy. W całych tych zmaganiach jak zwykle nie było słabych zawodników. Tak indywidualnych jak i w kategorii drużynowej. Bardzo dużo seansów było z efektem WOW. Można na nie patrzeć bez przerwy i wcale się nie nudzą i cały czas zachwycają. Za chwilę ostatni seans  drużynowy i….. nerwowe oczekiwanie na wyniki.

No i oficjalne wyniki:

Indywidualne:

 1. Iza Żołądź
 2. Łukasz Dłużniewski
 3. Daniel Bułka
 4. Gabriela Żymła

Drużynowe

 1. Iza Żołądź i Łukasz Dłużniewski
 2. Maciek Zaczyk, Damian Rurarz i Zbyszek Owczarek
 3. Daria Dembińska i Sebastian Dziurski
 4. Gabriela Żymła, Zbyszek Jończyk, Nikodem Jończyk

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.