Terapidarium. Kolejne trudne słowo.

strefa ciszyOdwiedzając sauny, z dużym prawdopodobieństwem możemy się natknąć na pomieszczenie o tajemniczej nazwie terapidarium. Co to jest ? Po co to jest ? Co tam robić ? I jak się tam zachowywać ?

Terapidarium to tzw. pokój wypoczynku. Pamiętacie, że pomiędzy sesjami saunowymi należy wypocząć ? To pomieszczenie właśnie do tego służy. W zależności od ośrodka saunowego można w takim pokoju znaleźć zwykłe leżaki ratanowe, ceramiczne podgrzewane leżaki profilowane (coś ala szezlong), płaskie ceramiczne leżaki podgrzewane, podgrzewane podłogi a przede wszystkim CISZĘ. Jedynymi dźwiękami w terapidarium mogą być cicho odtwarzane przez głośniki nagrania szumu wody, lasu itp. W pomieszczeniu tym obowiązuje absolutny zakaz rozmów. To miejsce służy całkowitemu wyciszeniu, relaksowi psychicznemu a czasem i drzemce (co mi się często zdarza 😉 ). Pamiętajmy. Wchodząc do pokoju relaksu robimy wszystko co w naszej mocy, żeby nie było słychać naszej obecności.

  1. Może i trudne dla niektórych do wypowiedzenia ale bardzo relaksujące!! Kiedy można poleżeć sobie na podgrzewanych legowiskach w ciszy i spokoju!! Słuchając sobie cichej relaksującej muzyki!!

Zostaw komentarz


Podpowiedź - możesz użyć tych HTML tagów i atrybutów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.